Чорна кераміка і гора Шашкевича

8 червня 2016 року відбулася екскурсія учнів 6-х (класні керівники Савчин І.М., Лебідь І.І., Біда О.В.) та 7-Г (класний керівник Миронова М.І.) класів у Гавареччину на батьківщину «чорної кераміки» та у с. Підлисся, де народився Маркіян Шашкевич.

Чорна кераміка і гора Шашкевича

Учні взяли участь у майстер-класі, під час якого власноруч виліпили глиняний горщик чи горнятко на вибір. Гавареччина славиться унікальною керамікою чорного кольору і являється одним з найвідоміших осередків народного промислу чорнодимленої кераміки в Україні. Під час екскурсії у музей-садибу М. Шашкевича учні ознайомилися з меморіальними речами, рукописами і виданнями творів М. Шашкевича, тогочасними книжками, часописами, предметами побуту, що належали поету. А найкращими спогадами стануть унікальні керамічні сувеніри!