Учителі школи постійно підвищують свій професійний рівень і педагогічну майстерність,
обираючи різні види, форми і напрямки навчання.
Своїми знаннями діляться з колегами.
Скоро канікули, але вчителі не думають про відпочинок.
Освітянська спільнота учителів фізичної культури провела методичне засідання, на якому ділились досвідом, який здобули на курсах #Весела_фізра, як весело і креативно проводити уроки фізкультури .
Медіаграмотність – щоденний захист від цифрової дезінформації.
На засіданні освітянської спільноти вчителі-словесники (Оксана Бациц, Людмила Біжко) ділилися досвідом впровадження інфомедійної грамотності на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури, використовуючи навчально-методичні матеріали, розроблені в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».
Навчання забагато не буває
Використання сучасних інтерактивних ресурсів з англійської мови, інноваційних технологій та онлайн платформ для комбінованого навчання іноземних мов обговорили вчителі освітянської спільноти іноземних мов разом з Валентиною Гіль, власницею книгарні, що спеціалізується на вивченні іноземних мов, Ольгою Ярською, методистом представництва британського видаництвпа Пірсон /Dinternal Eдьюкейшн у Львові та Західному Регіоні, та Тетяною Мережко, перекладачем, викладачем німецької мови, досвідченим методистом Dinternal Education, співавтором ресурсу Perfekt für die Ukraine, які люб’язно погодились продемонструвати елементи методичних інтерактивних ресурсів.
Інформаційно-комунікаційні та комп’ютерні технології полегшують навчання, роблять його максимально ефективним, цікавим та доступним. Досвідом застосування і створення комп’ютерних презентацій до проєкту «Обкладинка на зошит. Основна технологія – виготовлення виробу машинним способом. 6клас» поділилася вчитель трудового навчання Олеся Віталіш.
Не лише навчаємо, а й ділимось досвідом
Учителі початкових класів (Людмила Чорна та Галина Турянська) під час засідання освітянської спільноти презентували досвід☝️, здобутий на курсах від Освітнього центру Верховної ради України «Наш парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо» для 3-4 класів.
Працюємо спільно на перемогу
Освічена нація – непереможна
Обмін досвідом- це завжди взаємозбагачення і шлях до удосконалення.
Учителі освітянської спільноти учителів історії, географії та християнської етики ділилися досвідом ролі тимбілдингу в реалізації концепції НУШ під час дистанційного навчання.
Lviv Open Lab – це простір інноваційної освіти на Сихові; коворкінг для тих, хто шукає місце для того, щоб попрацювати, навчитися чи зібратися з командою. Учителі шкільної освітянської спільноти біології та хімії (Ірина Чучвера, Іванка Єдинак, Наталія Дмитрівна Козловська, Світлана Вілюра) побували у крутій хімічній лабораторії, де до науки можна доторкнутися, а не лише прочитати про неї.
Навчаємо інших і вчимося самі!
Сучасний світ настільки динамічний…
Він вимагає мобільності, потужності, миттєвої реакції на все нове.
Воркшоп «Учительська майстерня» відбувся для освітянської спільноти учителів іноземних мов, які в інтерактивному форматі ділились особистим досвідом, професійними знаннями та вміннями.
“Важливо, щоб освіта була якісною та цікавою для учнів”. Саме під таким гаслом відбулось засідання спільноти вчителів математики, інформатики та фізики. Педагоги ділились досвідом, зокрема про особливості викладання математики та інформатики у 5 кл. НУШ, розмірковували над питанням підвищення якості дистанційного уроку, а також обговорювали нові ідеї та творчі задуми.
Поки учні відпочивають, учителі навчаються та активно готуються до нового семестру.
«Як зацікавити і мотивувати? Як знаходити рішення у нестандартних ситуаціях? – обмірковували вчителі біології та хімії, а також ділилися враженнями, новими ідеями та позитивними емоціями.
Діти відпочивають на канікулах, а в учителів- словесників педагогічні ”посиденьки”. “Примусити не можна зацікавити. Захопливий урок мовно- літературної галузі для сучасних дітей НУШ: від суперідеї до втілення”,- ділиться досвідом Ткач І.Є.
Канікули – гарна нагода для вчителів освітянської спільноти зустрітися і поділитися застосуванням освітніх інновацій в навчальному процесі. Учитель технологій Дідич Ю. М. провела майстер – клас “Виготовлення патріотичних оберегів-ангеликів”, а вчитель образотворчого мистецтва Петрів Т. В. продемонструвала кращі учнівські роботи з малювання і розказала про розвиток критичного мислення учнів через утвердження своєї позиції при виконанні таких робіт.
У кожного з нас є мрія, у педагога – це освітня. Знаємо, що мрії мають властивість збуватися, а освітні – тим паче!
Спільнота учителів історії, географії та християнської етики ” мріяла” над віхами вдосконалення демократичного освітнього простору для кожного учня у 2023 році.
У переддень Нового року спільнота учителів початкових класів обмінювалась новими творчими ідеями.
Спільнота учителів-філологів. Тренінг “Практичний кейс. Впровадження методів критичного мислення. Хто? Що? Чому?”. Обговорили технології та стратегії розвитку критичного мислення школярів, виконали ряд практичних завдань, генерували ідеї щодо методів та прийомів критичного мислення на уроках словесності.
Досвідом поділилася вчитель Коваль Наталія Михайлівна.
Спільнота учителів біології та хімії. “Додатки Google в діяльності вчителя. Використання онлайн-ресурсів для організації дистанційного навчання”.
Досвідом поділилися: Учитель Чучвера Ірина Венедиктівна:”Використання онлайн-дошки Padlet під час викладання хімії та біології”.
Учитель Єдинак Іванна Ярославівна: “Lviv Open Lab”.
Учителі Козловська Наталія Дмитрівна, Вілюра Світлана Йосипівна: “Флеш-картки”.
Спільнота учителів історії, географії та християнської етики. Воркшоп “Модельна навчальна програма №70, інтегрований курс: досліджуємо історію, суспільство та екологічні питання мого регіону”.
Спільнота вчителів іноземних мов. Зустріч-дискусія на тему нещодавно прослуханого вебінару Наталії Власової “Формування soft skills через упровадження концепції НУШ у середній і старшій школі”. Після поставленої проблематики зустрічі були розглянуті концепції “жорстких” та “м’яких” навичок. У процесі дискусій та дибат були узгоджені практичні медоди їх розвитку у вивченні іноземних мов. Також, було зазначено, що розвиток STEM, STEAM та STREAM-освіти представляє велику цінність у навчанні. (Саме ці напрями лежать в основі концепції НУШ. При цьому вказані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування отриманих знань.) Інтегровані уроки крізь призму навчальних тем несуть дітям практичний досвід і правдиву потребу навчатися та рухатися вперед. Наприкінці зустрічі-дискусії вчителями були спроектовані та презентовані дві частини інтегрованого уроку, що поєднали одночасно вивчення мови та мистецтво, малювання, що являється елементом STREAM-освіти.
Спільнота вчителів естетичного циклу і трудового навчання. “Комп’ютерна грамотність педагога”. Обговорили, як можна використовувати можливості Zoom, щоб зробити відео-уроки більш привабливішими, різноманітними, цікавими для учнів та змістовними для вчителів.
Досвідом поділилася вчитель Дідич Юлія Миколаївна
Спільнота вчителів іноземних мов. Онлайн-зустріч “Сучасні засоби та інструментарій дистанційного навчання”.
Спільнота учителів початкових класів.
Досвідом поділилися:
Учитель Потюк О.М. провела практичні заняття на тему «Критичне мислення – одне з наскрізних умінь ключових компетентностей НУШ», використовуючи метод Едварда де Боно «Технологія конструктивного і креативного мислення «Шість капелюхів мислення”.
Турянська Г.Я. виступила співдоповідачем і організувала тренінг “Гра по-новому, навчання по-іншому в освітньому просторі НУШ”. Під час заняття учителі практикували LEGO технології. Саме ці технології – сучасний засіб навчання дітей. Під час роботи із цеглинками вчителі можуть постійно черпати з них нові ідеї, які дозволяють привернути і утримувати увагу учнів під час уроків.
Презентація «Ранкові зустрічі» , підготовлена і представлена Стадник С.П. містила інформаційний методичний матеріал, дібраний відповідно до Концепції Нової української школи, вимог нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Запропоновані педагогом практичні завдання спрямовані на формування ключових компетентностей молодших школярів .