Вигнані з раю
5 березня учні 11-Б класу СЗШ №90 м.Львова вшанували 75-і роковини початку примусової депортації українців з Холмщини, Лемківщини, Надсяння, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини. Своїми спогадами поділилися запрошені гості – заступник голови товариства “Холмщина” м.Львова п.Олександр Волошинський та одна з авторів книги споминів про ті страшні часи – п.Лідія Воробйова (Козак). На жаль, в Україні до сьогодні немає окремого закону, який захищав би права та гідність депортованих, забезпечував збереження для нащадків пам’яті про ці трагічні події. Ми щиро вдячні нашим гостям за хвилюючі спомини. Бажаємо їм здоров’я, довгих щасливих років життя і сподіваємося, що більше ніхто не переживе того, що пережили вони та тисячі українців під час депортації.

Ми також пишаємося тим, що у нашому шкільному музеї “Мистецька Львівщина” є авторські роботи переселенців – вихідців із лемків – львів’ян: Юрія та Мирона Амбіцьких – українських різьбярів, скульпторів, членів Національної спілки художників України; Андрія Сухорського – майстра дерев’яної об’ємної різьби; Ганни Волошинської – лемкині, яка пише вірші для дітей і дорослих; а також книжка львів’янок – уродженок Холмщини Лідії Левицької та Лідії Воробйової «Жуличі в пам’яті односільчан».

вигнані з раю