Рейтинг шкіл Львова за версією 032.ua

Рейтинг шкіл Львова за версією 032.ua

Якість шкільної освіти - дуже важливе питання для усіх батьків, адже саме від школи в більшій мірі залежить, які знання отримає дитина з того чи іншого предмету. Тому 032.ua вирішив підготувати для Вас рейтинг шкіл Львова. Ми хотіли, аби рейтинг був максимально збалансований і відображав знання, які діти отримують здебільшого в школі, а не з репетитором, тому при його створенні взяли до уваги кілька критеріїв.

    Критерії:
Одне із найбільш достовірних джерел інформації про якість освіти - це результати Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Саме середній показник складання цього тесту для одинадцятикласників може інтерпретувати успіх тієї чи іншої школи. Тому перший наш критерій, який ми враховували - це результати ЗНО-2017 випускників шкіл із чотирьох предметів – українська мова та література, математика, історія та англійська мова.
Ми обрали ці чотири предмети, оскільки українська мова та література, історія та математика входять у перелік обов'язкових, а знання англійської мови є дуже важливим у сучасному світі.
Зрозуміло, що оцінювати школи лише за результатами Зовнішнього незалежного оцінювання – неправильно. Оскільки, часто випускників готують до ЗНО репетитори, тому під час створення рейтингу ми також вирішили врахувати і участь школярів в олімпіадах. Напередодні ми відправили запит у Львівську міськраду із проханням надати нам інформацію про учнів шкіл, які посіли перші місця у міських учнівських інтернет-олімпіадах і у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з вище перелічених чотирьох предметів у 2016-2017 навчальному році.

      Як ми рахували
Якщо більшість випускників школи складали ЗНО на 180-200 балів, ми присвоювали школі 25 балів. Якщо від 160 до 180 – то 20 балів, 140-160 – 15 балів, 120-140 – 10 балів і 100-120 – 5 балів. Якщо більшість випускників не подолали поріг, то ми присвоювали такій школі - нуль балів.
Наприклад, 96 випускників Львівської гімназії "Престиж" з поглибленим вивченням іноземних мов взяли участь у ЗНО з української мови. 50% із них отримали результат від 180 до 200 балів. Відповідно школа отримала 25 балів у нашому рейтингу.
Якщо ж визначити відсоток було неможливо, через однакову кількість випускників з різними результатами, наприклад, 25% випускників склали ЗНО на 180-200 і 25% на 140-160, то ми вираховували середній бал.
Ті школи, учні яких, посіли перше місце у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад ()або ж у міській учнівській інтернет-олімпіаді у 2016-2017 рр. з кожного із вище перелічених предметів - ми присвоювали їм по 25 балів.
Якщо від одної школи перше місце з певного предмету займало більше одного учня, то школі додатково присвоювались 2 бали.
Наприклад, перше місце у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад отримало 35 школярів. Зі школи І-ІІІ ступеня №91 м. Львова перше місце посіло двоє школярів – учні 9 та 10 класу. Відтак, цій школі було нараховано 27 балів.
Окрім цього, під час формування рейтингу ми врахували думку голови комісії гуманітарної політики у Львівській міськраді Іванів Тетяни Зиновіївни, яка є також головою громадської організації «Центр персонального розвитку вчителя». Перед тим, як укладати рейтинг і рахувати результати ЗНО та олімпіад, ми попросили її розподілити 10 балів між львівськими школи, які на її думку, входять у ТОП найкращих.
Додамо, що рейтинг 032 не є репрезентативним і немає нічого спільного з рекламою окремих навчальних закладів. Автор використовувала дані з загальнодоступних джерел і об'єктивно нараховувала бали кожній школі за єдиною шкалою.

Я    кі школи не потрапили в рейтинг
У наш рейтинг не потрапило близько 30 шкіл. Це не означає, що у цих навчальних закладах поганий рівень знань. Якщо у школі якийсь із предметів здавали менше 8 учнів, то через надто низьку вибірку ми не враховували цей показник і в результаті школа не потрапляла в рейтинг.

Рейтинг
Що ж тепер перейдімо до самого рейтингу.
Рейтинг шкіл
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *