Урок- екскурсія до Дня української писемності та мови
08 листопада 2017 року в Музеї історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова відбувся урок-екскурсія для учнів 5-Б класу СЗШ № 90.

Урок- екскурсія до Дня української писемності та мови

Викладач ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Дарія Грицик розповіла про розвиток друкарства впродовж
ХV–ХVІІІ ст., про видатного першодрукаря Івана Федорова, історію Ставропігійського братства, Ставропігійського інституту. Вона продемонструвала учням копії таких книг Івана Федорова: «Граматика», «Апостол», «Острозька Біблія».
Школярам було дуже цікаво ознайомитися з друкарським ретро-обладнанням. Вони оглянули касореал (з наборами окремих літер різних розмірів, верстаткою, гранками), машини: лінотип, тискальні верстати; обладнання для литва; установку ЕРА; комп’ютерну техніку минулого століття.
Також, учні читали вірші присвячені Дню української писемності та мови: про книгу, про мову. Підготувати і провести виступ школярам допомогла вчителька української мови Мар’яна Данилів, екскурсію організувала класний керівник 5-Б класу Іванна Єдинак.
Мета уроку-екскурсії ― ознайомлення учнів з історією українського друкарства.