"До Дня українського козацтва та річниці створення Української Повстанської Армії"
16 жовтня 2018р. учні 9А класу провели спільний урок історії України та виховну годину: «До Дня українського козацтва та річниці створення Української Повстанської Армії» (учитель історії Петренко Г. Г. та кл.кер. Савчин І.М.). Учні оглянули тематичну виставку, прослухали доповіді та дізналися, що вплинуло на поєднання релігійного свята Покрови Богородиці, дня утворення УПА та дня українського козацтва.
Ще у козацькі часи, де б не будували Запорізьку Січ, у її центральній частині завжди споруджували церкву Богородиці, яку козацтво вважало своєю заступницею. Тричі на рік збиралася козацька рада – на Різдво, Великдень та Покрову. Ось чому Покрова здавна вважалося важливим козацьким святом.
Через кілька століть багато козацьких традицій перейняли вояки армії УНР та УПА, які також називали себе козаками.